O akcji

Wobec narastającej degradacji środowiska przyrodniczego edukacja ekologiczna jest niezwykle ważnym elementem wiedzy każdego z nas, a ze względu na zagrożenia dla naszego zdrowia i życia staje się koniecznością.

REratujezwierzęta – RE od REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Jest to jedna z zasad 5R, czyli Dajemy rzeczom drugie życie. A za zebrane środki ratujemy zwierzęta.

Do akcji można się przyłączyć:

  1. Przygotowując kiermasz używanych rzeczy i przesyłając nam zebrane środki, które my w CAŁOŚCI przeznaczamy na ratowanie zwierząt.
  2.  Organizując zbiórkę używanych rzeczy i wysyłając je nam na adres ARKI bezpłatnym kurierem.
  3. Promując ideę akcji w mediach społecznościowych.

Najlepiej edukować poprzez praktyczne działania, dlatego organizujemy lokalnie akcje dające rzeczom „drugie życie”: charytatywne kiermasze rzeczy używanych, książek, zabawek, a uzyskane środki przeznaczamy na cele społeczne. Posiadamy przemyślane pomoce dydaktyczne, gry i zabawy.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do współpracy: chętnie dzielimy się naszym 16-letnim doświadczeniem w pracy nad kształtowaniem proekologicznych postaw.

sfera kiermasz aktualności

Zorganizuj swój kiermasz

i pomagaj zwierzętom

sfera kiermasz aktualności
Drugie życie przedmiotów

krok w zieloną stronę

Zero waste (ang. „zero odpadów”, „zero marnowania”) to:

  • Styl życia, zgodnie z którym staramy się generować jak najmniej odpadów, a tym samym – nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mogą stać się zasobami.
  • Podejście polegające na stworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym używa się zasobów, zamiast tworzyć odpady.

Zero waste to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną konsumpcję, produkcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów bez ich spalania ani zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu.

Jak to działa?

Do akcji mogą zgłosić się zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje (przedszkola, szkoły, organizacje społeczne, firmy itd.)

Każdy z nas ma w domu mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów (zabawki, gry, książki, ubrania, upominki itd.), które możemy przeznaczyć na cele społeczne.

Przynieście te przedmioty i organizujcie niewielkie kiermasze używanych rzeczy w waszej szkole, firmie itd. Dochód ze sprzedaży wpłaćcie w formie darowizny z dopiskiem „Ratowanie zwierząt” na konto Arki –
PKO BP, O/Bielsko-Biała,
nr: 76 1020 1390 0000 6602 0139 8502.

Fundacja przeznacza te środki na ratowanie zwierząt, głównie ich leczenie.

Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia z kiermaszy. Materiały zostaną opublikowane na stronie www.zielonareka.pl w zakładce „Relacje”.

Zachęcamy także do relacjonowania akcji w Waszych mediach społecznościowych. Dowiedzą się o niej wtedy kolejne osoby. Prosimy, aby oznaczać nas (@fundacjaarka) w takich relacjach.

Na koniec akcji jako podziękowanie otrzymujecie od nas plakat ze zdjęciem uratowanego zwierzęcia.

Rzeczy, które zostaną po Waszym kiermaszu, możecie wysłać bezpłatnie kurierem na nasz adres.